piatok 19. januára 2018

Výber šperkov na svadbu alebo ples

Čo sa týka výberu svadobných alebo plesových šperkov, čas ich výberu väčšinou príde až po výbere tých pravých šiat. Šperky sú doplnky, šaty by mali preto dopĺňať a nie biť sa s nimi o pozornosť.

Dôležitú úlohu, vzhľadom na šaty, hrá výstrih šiat, ich zdobenie a určite aj štýl šiat alebo štýl, ktorým ich chcete prezentovať.

Srdiečkový výstrih
Veľmi vďačným výstrihom pre kombináciu s najrôznejšími šperkami sú šaty so srdiečkovým výstrihom bez ramienok.  Nahý krk a dekolt si priam žiada výrazné visiace, tzv. chandelier náušnice, či náhrdelník. Ak náhrdelník nechcete, postačia vám iba tieto výrazné náušnice. Ak však náhrdelník chcete, dizajnovo by mal ladiť s vybranými náušničkami.


V-výstrih
Tento výstrih sa dá krásne kombinovať s jemnými či výraznejšími príveskami na retiazke.Šaty obopínajúce krk
Pri šatách bez výstrihu najlepšie vyniknú krásne statement náušnice či vlasové doplnky, ako ozdobné hrebene, čelenky a korunky.
Náramky
Veľmi obľúbeným doplnkom spomedzi šperkov sú náramky. Vhodne zvoleným náramkom nič nepokazíte, práve naopak. Treba však opäť brat do úvahy zdobenie šiat a dizajn ostatných vybraných šperkov, aby všetko so všetkým hralo a navzájom sa dopĺňalo.


Fantázii sa medze nekladú
Určite by som nevestám odporučila byť kreatívne a nebáť sa. Náramkom si môžete krásne ozdobiť nie len ruku, ale rovnako Vám ho kaderníčka môže zakomponovať do účesu. Rovnako náhrdelník vhodného dizajnu možno použiť aj ako čelenku.
Ak chcete hrubý výraznejší náramok, lebo jemný by vyzeral moc fádne, môžete to vyriešiť sadou dvoch alebo troch rovnakých náramkov.
Ďalším skvelým doplnkom sú brošne, ktorými si môžete ozdobiť šaty, kabelku, opasok, svadobný šál alebo štólu, špicu či pätu topánky, svadobný závoj, účes alebo dokonca plecia na šatách, čo som nedávno riešila s jednou mojou kreatívnou klientkou.


KLASICKÉ ŠPERKY
Rovnako ako v šatníku by nemali chýbať basic kúsky, ktoré sú ľahko kombinovateľné, tak ani vo vašej šperkovnici by nemali chýbať kúsky, s ktorými ste okamžite pripravená vyraziť do spoločnosti. V jednoduchosti je krása. Jednoduché klasické kúsky môžete použiť na množstvo rôznych príležitostí a je možné ich nie len navzájom jednoducho kombinovať ale taktiež jednoducho kombinovať s rôznym typom šiat.

Typy šperkov, ktorými nikdy nič nepokazíte a môžete ich použiť na množstvo spôsobov

1.           Slzičkové náušnice – trblietavé zirkónové alebo diamantové náušnice, ktorých hlavný kameň je v tvare slzičky. Nestranúca klasika, ktorá Vás roztrblieta a je mimoriadne obľúbená medzi nevestami.
2.           Malé napichovacie náušnice – hodia sa každej z nás a sú vhodné na akúkoľvek dennú či nočnú príležitosť
3.           Perlové náušnice – noblesné, jemné, elegantné…a legendárne. Ak bežne aj nenosíte šperky alebo vaša šperkovnica obsahuje naozaj len zopár kúskov, perlové náušnice by tam nemali chýbať, sú vhodné kedykoľvek a na akúkoľvek príležitosť.


4.           Perlový náhrdelník – elegantná stálica vhodná ku koktejlkám, svadobným šatám, večernej robe alebo i na pracovné stretnutie.

5.           Tenisový náramok – z anglického “tennis bracelet” – ide o ohybný náramok jednoduchého symetrického dizajnu zdobený zirkónmi, diamantmi alebo perlami.Ak chcete ozvláštniť jednoduchý outfit alebo hladký účes siahnite po tzv. statement kúskoch, ako sú chandelier náušnice, po slovensky lustrové visiace náušnice, či statement náhrdelníku, ktorý pritiahne pohľady na váš dekolt alebo statement náramku, ktorý ozvláštni jednoduché hladké šaty. Statement šperky majú väčšinou výraznejší a zložitejší dizajn a sú zdobené výnimočnou a pútavou kombináciou kamienkov či perál.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára