SVADOBNÉ ZÁVOJE

Svadobné závoje je dnes možné dostať v rôznych prevedeniach a rôznych kvalitách. Hlavným kritériom kvality závoja je materiál, z ktorého je svadobný závoj vyrobený. Môžeme sa stretnúť z mnohými alternatívami použitých látok na závoje a tieto ešte vnútri svojej skupiny triediť na základe ich internej kvality.
Ak ste práve na našich stránkach a čítate tento článok, potom si určite dávate záležať na kvalite, originalite a vyhľadávate pre seba iba to najlepšie. Ale AKO sa vyznať v tom, čomu sa hovorí kvalita a čomu fake v oblasti svadobných závojov?

Už roky sa venujem výrobe luxusných závojov a mojimi rukami ich prešlo snáď už tisíc. Dostatočne som experimentovala s rôznymi látkami, a preto už viem, ako sa ktoré materiály správajú a že výberom toho správneho materiálu na závoj môžeme dosiahnuť rozličné efekty.
Za najdôležitejšie kritériá kvalifikácie kvality svadobného závoja považujeme:
  • použité materiály
  • spôsob spracovania
  • pohodlnosť nosenia výrobku
  • balenie závoja
  • zákaznícky servis a poradenstvo
Oko laika snáď takto z fotografie nedokáže posúdiť, prečo sú jednotlivé závoje, hoci na prvý pohľad podobné, na tak rozdielnych cenových úrovniach. Zatiaľ, čo jeden kúpite za 15 EUR, druhý kúpite aj za 500EUR. Áno, až takéto sú cenové rozdiely na trhu so svadobnými závojmi. Odpoveď na otázku "Prečo?" je prozaická - lebo kvalita...
POĎME SA NA TO POZRIEŤ TEDA BLIŽŠIE...
Hodvábny tyl
Hodvábny tyl je nádherný. Môžete ho rozoznať podľa toho, že akoby ťažko padá, je matný, jemný a má hexagonálnu štruktúru. Nie je často využívaný na výrobu svadobných závojov, nakoľko ide o veľmi jemnú, luxusnú, a teda aj veľmi drahú látku. Avšak ak sa už rozhodnete pre závoj z hodvábneho tylu, pravdepodobne budete mať doma kúsok créme de la créme medzi závojmi.

V tejto kategórii môžeme hovoriť tiež o už mierne častejšie anglickom alebo talianskom tyle, ktoré často už nepozostávajú zo 100% hodvábu, ale už obsahujú i určité percento polyesteru, vďaka ktorému je látka priehľadnejšia, na oko jemnejšia a taktiež lacnejšia. Jeden meter 100% hodvábneho tylu kúpite za približne 75EUR a vyššie. Anglický a taliansky tyl, ktorý je zmesou už aj polyesteru, kúpite takto už za cca polovicu ceny 100%-tného hodvábneho tylu. Preto sa nenechajte oklamať predajcami v našich končinách, ktorý predávajú závoje z talianskeho alebo anglického tylu za 15EUR. Odporúčam spozornieť a pre istotu si objednať od výrobcu vzorky látok. Najčastejšie sú tieto lacné "talianske" závoje vyrábané z odevného PAD tylu, s ktorým sa môžete často stretnúť v našich metrážach a galantériách.
Nie je možné, aby ste kúpili kvalitný svadobný závoj s anglického/talianskeho tylu za 10 ani za 20EUR. Jedine ak by sa predajca rozhodol sám seba zlikvidovať alebo má veľmi charitatívnu náturu.
Anglický alebo taliansky tyl môžete tiež spoznať podľa hexagonálnej väzby očiek.
Illusion tyl
Taktiež nazývaný "bridal illusion tyl" alebo diamantový tyl je vysokokvalitný tyl, ktorý je dnes veľmi obľúbeným materiálom na výrobu krásnych, jemných a priehľadných závojov.
Illusion tyly sú vyrábané v mnohých prevedeniach: matné, lesklé, s trblietkami, viac alebo menej priehľadné, držiace objem, no i krásne padavé na závoj ako pre vílu. Preto je tento materiál veľmi obľúbený ako medzi dizajnérmi, tak i medzi nevestami.
Nachádza svoje uplatnenie ako pri klasických hladkých závojoch, tak i pri krajkových závojoch a je jednoznačnou voľbou, pokiaľ chcete blusher závoj, t.j. závoj zakrývajúci tvár.PAD tyl odevný
Skratka PAD znamená 100% polyamid, ktorý často nájdete v kategórii "sieťoviny". Ide o najlacnejšiu verziu tylu používanú na výrobu závojov, ktorá je často tvrdšia, vďaka čomu dobre drží tvar a dáva naozaj veľký objem. Pozor, nie každý PAD tyl je vhodný svojou štruktúrou na výrobu závojov.

---------------------------------------------------------------------------
Mnou používané materiály na výrobu závojov značky Mariee design:
SILKY SOFT
 SILKY SOFT TYL
 - najpadavejší efekt, ťažko padá
 - najprírodnejší vzhľad, matný vzhľad
 - podobný hodvábnemu tylu
 - hexagonálna štruktúra
 - tyl vhodný na veľmi jemné, padavé závoje 
 - nie je vhodný na objemné alebo viacvrstvové závoje
 - vhodný na závoje bez riasenia aj s riasením
 - vhodný na jednovrstvové závoje
 - veľmi prirodzený, naturálny a luxusný vzhľad
 - farba: biela alebo ivory/slonovinová kosť/smotanová


ILLUSION DIAMOND
 ILLUSION VOLUME TYL
 - veľmi jemný, no tvar držiaci tyl
 - vhodný na 2 a viac-vrstvové závoje
 - vhodný na objedmné závoje
 - najpriehľadnejší tyl
 - diamantová štruktúra
 - vhodný na závoje s riasením
 - matný prírodný vzhľad
 - opak SILKY SOFT TYLU - nepadá ťažko, je veľmi ľahučký, priehľadný a drží tvar
 - farba: biela alebo ivory/slonovinová kosť/smotanováSOFT POLY
 ILLUSION SOFT TYL
 - diamantová štruktúra
 - menej priehľadný ako ILLUSION VOLUME TYL
 - padavý
 - vhodný na závoje bez riasenia aj s riasením
 - vhodný na jednovrstvové závoje
 - na dotyk veľmi jemný, no nemá už ten prírodný vzhľad ako SILKY SOFT TYL
 - najvhodnejší tyl na závoje s krajkou
 - farba: biela alebo ivory/slonovinová kosť/smotanová


Ak máte akékoľvek otázky alebo si prajete zaslať zdarma vzorky našich látok, pokojne ma kontaktujte na emaili: info@marieedesign.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára